اخبار > جلسه شورای راهبری خوشه صنعتی فرش استان اردبیل در شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل تشکیل گردید


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه شورای راهبری خوشه صنعتی فرش استان اردبیل
برگزاری جلسه شورای راهبری خوشه صنعتی فرش استان اردبیل

جلسه شورای راهبری خوشه صنعتی فرش استان اردبیل در شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل تشکیل گردید

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، جلسه شورای راهبری خوشه صنعتی فرش استان اردبیل با حضور علی نظری شیخ احمد مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، واحدهای صنعتی عضو خوشه، ناظر عالی خوشه صنعتی فرش استان و ادارات زیربط انجام پذیرفت.
در ابتدا علی نظری شیخ احمد با اشاره به نقش خوشه های کسب و کار در توسعه استان گفت: در راستای اجرای توسعه خوشه های کسب و کار و در راستای حمایت و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی، تاکنون سه خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در سطح استان در حال اجرا بوده و مطالعات و امکان سنجی انجام سه خوشه صنعتی دیگر شامل خوشه صنعتی فلزی، صنایع چوبی و توریسم در دست اقدام می باشد.
وی در ادامه با ابراز رضایت از اجرای خوشه صنعتی فرش در سطح استان اردبیل ابراز داشت: درسال حمایت از کالای ایرانی به دنبال برطرف نمودن موانع پیش روی تولید در استان هستیم که صنعت فرش یک ظرفیت بسیار بزرگ برای اشتغال و تولید استان محسوب میشود.
وی با اشاره به اینکه هدف از انجام خوشه های كسب و كار، تقويت ارتباط، شبكه سازي و همكاري اعضاي خوشه صنعتی با یکدیگر می باشد تصریح کرد: برنامه توسعه خوشه‌های کسب و کار با بهره‌مندی از تجربه کشورهای توسعه یافته در کشور پایه ریزی شده و تاکنون نیز دستاوردهای موفقی داشته است و با ایجاد خوشه های صنعتی، فعاليت بنگاه هاي اقتصادي در كنار هم تجمیع شده و باعث بهره مندي از خدمات يكديگر می شود.
وی با اشاره به کاهش هزینه های سرمایه گذاری با استقرار سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی استان خاطر نشان كرد: شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل با اختیار گذاشتن زمین برای سرمایه گذاران محترم با قیمت و تسهیلات مناسب و با امکانات و تاسیسات زیربنایی اولیه از جمله آب، برق، گاز و... آماده کمک به توسعه خوشه های صنعتی استان می باشد.
در این جلسه، اعضا شورای راهبری خوشه صنعتی فرش استان، به ارائه گزارش سال اول و دوم پرداختند و در ادامه، برنامه سال سوم با تاکید بر ایجاد شبکه های فراگیر برای توسعه خوشه صنعتی و توسعه بازار مورد تصویب اعضا قرار گرفت.


١٠:٠١ - شنبه ٦ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٩    /    تعداد نمایش : ٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 61963
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/0625
ساعت
  کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل می باشد
               طراحی و اجرای سایت   09144548772     Sepehr_1233@yahoo.com