اخبار > شهرکها و نواحی صنعتی استان اردبیل توسعه پیدا می کند.


  چاپ        ارسال به دوست

شهرکها و نواحی صنعتی استان اردبیل توسعه پیدا می کند.

استاندار اردبیل در جلسه شورای برنامه ریزی استان از توسعه شهرکها و نواحی صنعتی استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل ، اکبر بهنام جو در جلسه شورای برنامه ریزی استان گفت : با توجه به اینکه 70 درصد ظرفیت شهرکها و نواحی صنعتی استان پر شده است باید برنامه ریزی های لازم در جهت توسعه و افزایش تعداد شهرکها و نواحی صنعتی استان انجام گردد.
وی با بیان اینکه توسعه شهرکها و نواحی صنعتی در استان توجیه اقتصادی دارد گفت : باید مکانیابی شهرکها و نواحی صنعتی با دقت انجام شود تا زیر ساختها با قیمت تمام شده پایین برای سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار داده شود.
استاندار اردبیل ادامه داد : در صورت توسعه و رونق شهرکها و نواحی صنعتی فعالان اقتصادی و صاحبان تولید برای پیشگیری از مهاجرت بی رویه از روستاها و بخش ها مورد حمایت دولت خواهند بود.
در ادامه علی نظری شیخ احمد مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان نیز با تشریح برنامه های شرکت استانی برای توسعه شهرکهای صنعتی گفت : با توجه به واگذاری زمینهای صنعتی به سرمایه گذاران توسعه شهرکها و نواحی صنعتی تقاضا محور در داستان در اولویت کاری این شرکت قرار گرفته است .
وی با بیان اینکه شهرکهای صنعتی غیر دولتی نیز از همان امتیازات شهرکهای صنعتی دولتی بهره مند هستند افزود : شرکت شهرکهای صنعتی استان از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد شهرکهای صنعتی غیر دولتی استقبال کرده و از آنان حمایت می کند.
نظری شیخ احمد ضمن اشاره به حمایتهای استاندار اردبیل از بخش صنعت استان گفت : با تخصیص اعتبار و حمایت ویژه استاندار تلاشگر استان و با هدف ایجاد اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه یافته استان در شهرکها و نواحی صنعتی غیر تقاضا محور به میزان 50 در صد حق بهره برداری زمین به شرط اتمام طرح در طول 12 ماه به سرمایه گذاران مشوق داده می شود .
وی افزود : در راستای حمایت از تولید و اشتغال در سالجاری قیمت حق بهر برداری زمین و خدمات در شهرکها و نواحی صنعتی افزایش پیدا نکرده و زمین و زیر ساختهای موجود در این شهرکها و نواحی صنعتی بصورت اقساط بلند مدت به سرمایه گذاران واگذار می گردد.
شایان ذکر است : در جلسه شورای برنامه ریزی استان برنامه های شرکت شهرکهای صنعتی استان برای توسعه و ایجاد شهرکها و نواحی صنعتی به تصویب اعضای شورا رسید.


١٣:٥٨ - سه شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٥    /    تعداد نمایش : ٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53513
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1406
ساعت
  کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل می باشد
               طراحی و اجرای سایت   09144548772     Sepehr_1233@yahoo.com