اخبار > برگزاری جلسه شورای توسعه تعاون بانوان کارآفرین استان اردبیل


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه شورای توسعه تعاون بانوان کارآفرین استان اردبیل

اولین جلسه شورای توسعه تعاون بانوان کارآفرین استان اردبیل باحضور مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی اردبیل , مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از بانوان کارآفرین استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی اردبیل ، در این جلسه علی نظری شیخ هدف از تشکیل این جلسه را افزایش نقش زنان در تحقق توسعه پایدار اعلام کرد و افزود : این جلسه با حضور زنان کارآفرین و مشاور بانوان دستگاههای دولتی در جهت مشارکت بین بانوان و دستگاههای دولتی برای اولین بار برگزار می شود .
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های دولت مبنی بر مشارکت 30 در صد از بانوان تا سال 1404 در سطوح سیاست گذاری , تصمیم گیری و بحث های مدیریتی و اجرایی در بخشهای کار آفرینی خواهد بود.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل به جمعیت زنان در جامعه ایران اشاره کرد و افزود: در حالی که بیش از 50 درصد جمعیت کشورمان را بانوان تشکیل می دهد ولی تاکنون توجهی به این قشر نشده و دولت در نظر دارد با تشکیل این شورا از این ظرفیت در سیاست گذاری های استفاده کند.
نظری شیخ احمد ادامه داد : امید است با تشکیل این شورا زمینه های لازم برای ارتباط بیشتر بانوان کارآفرین استان با دستگاههای دولتی بیشتر شده و بانوان کارآفرین بتوانند از اطلاعات و برنامه های دولت در جهت کارآفرینی اطلاع یابند.
وی تصریح کرد : از این باب دولت در تلاش است تا با برنامه مدون و حمایتی واحدهای صنعتی و تولیدی که متولی آن زنان می باشد را شناسایی و جهت همکاری با این شورا برای توسعه صنعت و ایجاد اشتغال عضو کنند.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی اردبیل در ادامه افزود: این شرکت بعنوان متولی این امر نیز حمایتهای لازمی را از بانوان کار آفرین استان در قالب ارائه تسهیلات ,اعزام به نمایشگاه های داخلی و خارجی ، برگزاری تور صنعتی , برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی انجام خواهد داد .
علی نظری شیخ احمد به حمایت از بانوان کارآفرینان استان اشاره کرد و افزود :این شرکت با بستر سازی مناسب در شهرکها و نواحی صنعتی آماده واگذاری زمین به بانوان کارآفرینی فعال در خارج از شهرکها و نواحی صنعتی می باشد.
شایان ذکر است : در این شورا مدیر کل بانوان استانداری اردبیل بعنوان رئیس شورا و مشاور بانوان شرکت شهرکهای صنعتی استان بعنوان دبیر و مشاورین بانوان دستگاههای مرتبط و بانوان کارآفرینان استان بعنوان اعضای این شورا می باشند.


١١:٥٨ - سه شنبه ٢ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 51724
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/0938
ساعت
  کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل می باشد
               طراحی و اجرای سایت   09144548772     Sepehr_1233@yahoo.com